Siyasi Danışmanlık

Siyasi Danışmanlık

Siyasi Danışmanlık/Koçluk

Talep edilen siyasi hedef, performans ve hayat tatminine ulaşmak için danışman/koç ve siyasi danışan arasında kurulan planlı gelişim ilişkisidir. Danışanın belirlediği hedeflere ulaşmasında yetkinlik düzeyinin arttırılması ve kendisinin bu yönde teşvik edilmesini kapsamaktadır.

Neden Siyasi Danışmanlık

Siyasi danışanın hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırmak için kendine özgün yönlerinin ve yetkinliklerinin tespiti önem taşımaktadır. Buna ek olarak danışanın karar süreçlerindeki risklerini minimize edilmesi ve motivasyonun geliştirilmesi de danışmanlık/koçluk ile mümkün olmaktadır.

Hedeflenen Kazanımlar

Danışmanlık/koçluk sonrasında danışanın değişen şartlara karşı mukavemet kapasitesinin arttırılması, engelleri aşmada yeni bakış açıları kazanması, farkındalığının artması, başarısının yükselmesi, tercih yeteneğinin geliştirilmesi gibi kazanımlar hedeflenmektedir.

Danışmanlık Süreci

İlk görüşme tanışma olarak kabul edilmekte olup herhangi bir ücret alınmamaktadır. Tanışma esnasında verim sağlanabilmesi adına danışmanın ve danışanın karşılıklı uyumu tespit edilmektedir. Uyum sağlanması durumunda belirlenen gün ve saatlerde görüşmelere başlanır.

Danışmanlık Usulü

Görüşmeler öncesinde danışan ile beklentiler netleştirilir. Görüşmeler danışanın isteği üzere yüz yüze veya online olarak yapılabilmektedir. Hedeflere ulaşıldığı vakit danışmanlık süreci sona erer. Danışmanlık süresi danışanın beklentilerine ve isteklerine göre değişiklik göstermektedir.

Gizlilik Esasları

Danışmanlık sürecinde gizlilik esastır. Danışmanlığa başlamadan önce gizlilik anlaşması yapılır. Danışman ile danışan arasındaki görüşmeler kayda alınamaz ve paylaşılamaz. Görüşme ile ilgili bilgiler hiçbir şekilde tarafların izni olmadan 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.

ANKA Beyaz B