Kariyer Danışmanlığı

Kariyer Danışmanlığı

Kariyer Danışmanlığı/Koçluğu

Danışanların kariyer seçimleri ve hedeflerine ulaşmaları için ihtiyaç duydukları eylem planının hazırlanması, harekete geçilmesi ve hedefler doğrultusunda atılan adımları devam ettirmesine yönelik profesyonel destek sağlamaktır.

Neden Kariyer Danışmanlığı

Danışman/koç, danışanın yetkinlik düzeyi konusunda farkındalığını arttırarak harekete geçmesi için cesaretlendirmekte ve hedeflerine ulaşması için ihtiyacı olan yol haritasının oluşturulmasında danışana yardımcı olmaktadır.

Hedeflenen Kazanımlar

Danışanın bireysel, çevresel, ilişkisel ve aksiyonel yanlarının tespit edilmesi suretiyle kendisini keşfetmesini ve daha iyi tanımasını sağlamak suretiyle olduğu yerden olmak istediği yere ve kariyer amaçlarına ulaşması hedeflenmektedir.

Danışmanlık Süreci

İlk görüşme tanışma olarak kabul edilmekte olup herhangi bir ücret alınmamaktadır. Tanışma esnasında verim sağlanabilmesi adına danışmanın ve danışanın karşılıklı uyumu tespit edilmektedir. Uyum sağlanması durumunda belirlenen gün ve saatlerde görüşmelere başlanır.

Danışmanlık Usulü

Görüşmeler öncesinde danışan ile beklentiler netleştirilir. Görüşmeler danışanın isteği üzere yüz yüze veya online olarak yapılabilmektedir. Hedeflere ulaşıldığı vakit danışmanlık süreci sona erer. Danışmanlık süresi danışanın beklentilerine ve isteklerine göre değişiklik göstermektedir.

Gizlilik Esasları

Danışmanlık sürecinde gizlilik esastır. Danışmanlığa başlamadan önce gizlilik anlaşması yapılır. Danışman ile danışan arasındaki görüşmeler kayda alınamaz ve paylaşılamaz. Görüşme ile ilgili bilgiler hiçbir şekilde tarafların izni olmadan 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.

ANKA Beyaz B