Yaşam Danışmanlığı

Yaşam Danışmanlığı/Koçluğu

Yaşam Danışmanlığı/Koçluğu

Danışanın yaşamı ile ilgili genel performansının geliştirilmesine, kendini daha iyi tanımasına ve saklı yönlerini keşfetmesine yardımcı olan karşılıklı gelişim ilişkisidir.

Neden Yaşam Danışmanlığı

Danışanın kendisine uygun gelime alanlarını görmesi, sadece birkaç alanda değil tüm yetkinliklerinin geliştirilmesini desteklemek danışmanlık/koçluk ile mümkün olmaktadır.

Hedeflenen Kazanımlar

Danışanın vizyonunu gerçekleştirebilmesi için eylem adımları belirlemek, performansını arttırmak ve süreç boyunca kendisine ayna tutmak suretiyle destek olmak hedeflenmektedir.

Danışmanlık Süreci

İlk görüşme tanışma olarak kabul edilmekte olup herhangi bir ücret alınmamaktadır. Tanışma esnasında verim sağlanabilmesi adına danışmanın ve danışanın karşılıklı uyumu tespit edilmektedir. Uyum sağlanması durumunda belirlenen gün ve saatlerde görüşmelere başlanır.

Danışmanlık Usulü

Görüşmeler öncesinde danışan ile beklentiler netleştirilir. Görüşmeler danışanın isteği üzere yüz yüze veya online olarak yapılabilmektedir. Hedeflere ulaşıldığı vakit danışmanlık süreci sona erer. Danışmanlık süresi danışanın beklentilerine ve isteklerine göre değişiklik göstermektedir.

Gizlilik Esasları

Danışmanlık sürecinde gizlilik esastır. Danışmanlığa başlamadan önce gizlilik anlaşması yapılır. Danışman ile danışan arasındaki görüşmeler kayda alınamaz ve paylaşılamaz. Görüşme ile ilgili bilgiler hiçbir şekilde tarafların izni olmadan 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.