Eğitim Danışmanlığı

Eğitim Danışmanlığı

Eğitim Danışmanlığı/Koçluğu

Danışanların eğitim süreçlerinde ihtiyaç duydukları çalışma yöntemleri ve teknikleri, konu ve çalışma takibi, motivasyon, odaklanma, stres ve zaman yönetimi vb. alanlara yönelik profesyonel destek sağlamaktır.

Neden Eğitim Danışmanlığı

Danışman/koç, danışanın çalışma düzeyi konusunda farkındalığını arttırarak daha verimli çalışması için destek olmakta ve hedeflerine ulaşması için ihtiyacı olan yol haritasının oluşturulmasında danışana yardımcı olmaktadır.

Hedeflenen Kazanımlar

Danışanın eğitimini şekillendiren bireysel ve çevresel unsurların tespit edilmesi ile kendisini keşfetmesini ve daha iyi tanımasını sağlamak suretiyle eğitim verimini arttırması ve eğitim amaçlarına ulaşması hedeflenmektedir.

Danışmanlık Süreci

İlk görüşme tanışma olarak kabul edilmekte olup herhangi bir ücret alınmamaktadır. Tanışma esnasında verim sağlanabilmesi adına danışmanın ve danışanın karşılıklı uyumu tespit edilmektedir. Uyum sağlanması durumunda belirlenen gün ve saatlerde görüşmelere başlanır.

Danışmanlık Usulü

Görüşmeler öncesinde danışan ile beklentiler netleştirilir. Görüşmeler danışanın isteği üzere yüz yüze veya online olarak yapılabilmektedir. Hedeflere ulaşıldığı vakit danışmanlık süreci sona erer. Danışmanlık süresi danışanın beklentilerine ve isteklerine göre değişiklik göstermektedir.

Gizlilik Esasları

Danışmanlık sürecinde gizlilik esastır. Danışmanlığa başlamadan önce gizlilik anlaşması yapılır. Danışman ile danışan arasındaki görüşmeler kayda alınamaz ve paylaşılamaz. Görüşme ile ilgili bilgiler hiçbir şekilde tarafların izni olmadan 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.

ANKA Beyaz B